Strona główna Redakcja Kontakt
 kliknij  für deutschsprechende Freunde  for English speaking friends
szukaj:
Adres
Jak do nas trafić?
Ogłoszenia
Zarządzenia
Aktualności
DZIENNIK
Szkoła z klasą
Plan lekcji
Dzwonki
Kalendarium
Dni wolne
Matura 2021
Biblioteka
Dokumenty
Podręczniki 2021/2022
Dyrektor
Nauczyciele
Pedagog
Doradca zawodowy
Inni pracownicy
Samorząd
Program Samorządu
Henryczki
Złoty Absolwent
Prezydium
Terminarz zebrań
Regulamin Rady
Konto Rady Rodziców
Ubezpieczenie
Wychowawcy
Ogłoszenia
Samorząd Słuchaczy
Podręczniki 2021/2022
Terminy zjazdów
Godziny lekcyjne
Rekordy
Absolwenci
Filmy
Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3
Listy gratulacyjne
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2


Deklaracja dostępności cyfrowej

kliknij i zobacz więcej zdjęć

Trzy dni trwała w naszej szkole akcja charytatywna "Dla Amelki". Inicjatorami i organizatorami byli: p. Agnieszka Kostrzewińska, ks. Michał Horyd, Szkolne Koło Caritas i klasa 1a. W akcji wzięły udział wszystkie klasy, które w kolejnych dniach podczas przerw sprzedawały ciasta, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, figurki z masy solnej. Ciasta smaczne, kartki piękne, a wyroby rękodzieła oryginalne i pomysłowe (z "Żółwiem Dyplomatą upstrzonym ketchupem" Adriana Idzika na czele). Wszyscy spisali się znakomicie. Gratulacje!

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

2a

4 kwietnia uczniowie klasy 2a przeprowadzili akcję charytatywną, której celem było zebranie pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia Adama Ławera, klasowego kolegi. Na szkolnym korytarzu odbywał się kiermasz ciast, w Radiu Węzeł można było zamówić dedykowany utwór, na sali gimnastycznej tańczyć na specjalnej macie, a po tych wszystkich atrakcjach na dziedzińcu szkoły upiec kiełbaskę i ogrzać się przy ognisku. Brawo organizatorzy!

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Zbiórka żywności 490 kg żywności zebrali wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu i Polskiego Stowarzyszenia ludzi Cierpiących na Padaczkę w miniony weekend. Olej, cukier, słodycze, ryż i konserwy - te produkty najczęściej trafiały do zbiórkowych koszy, które stały w dwóch sławieńskich sklepach. Pomimo kryzysu i mniejszych wydatków świątecznych mieszkańcy Sławna nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących. Żywność zebrana w sklepach trafiła do magazynu Koszalińskiego Banku Żywności, gdzie nadal trwa jej segregowanie. W najbliższych dniach lokalne organizacje charytatywne rozpoczną odbieranie od Banków Żywności zebranych produktów i przekażą je do osób najbardziej potrzebujących. Są wśród nich najuboższe rodziny, szczególnie rodzice samotnie wychowujące dzieci i rodziny wielodzietne, osoby starsze, chore, osoby bezdomne.
Wolontariusze LO, którzy brali udział w akcji: Alicja Kopa (kl. 1c), Natalia Poborska i Anita Zep (kl. 1a), Karolina Bińczyk (kl. 1b, Paulina Grzebielichowska i Marcelina Bobko (kl. 3c), Gabrysia Więckowska, Monika Król, Monika Waćkowska (kl. 3a), Marta Kieres i Ola Grudzień (kl. 2c), Agnieszka Kubera i Ola Duha (kl. 2a). Szkolne Koło Wolontariatu działa pod opieką p. Ireny Rogowskiej i p. Iwony Wojniak.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Wolontariusze LO

W dniach 2-4 grudnia, w sławieńskich sklepach (Biedronka i Intermarche), odbywa się zbiórka żywności. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zachęcają konsumentów, aby zakupili dodatkowy produkt i przekazali go na rzecz potrzebujących. Rekomendowane produkty to te o długiej dacie przydatności do spożycia, w szczególności olej, cukier, konserwy, ryż i słodycze. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, trafią one do potrzebujących w Powiecie Sławieńskim. Zbiórkę żywności nasz klub wolontariatu organizuje z Polskim Stowarzyszeniem Ludzi Cierpiących na Padaczkę. Na zdjęciu wolontariuszki LO, które spotkaliśmy w piątkowy wieczór: Gabriela Więckowska, Anita Zep i Natalia Poborska z opiekunkami Szkolnego Koła Wolontariatu: Iwoną Wojniak i Ireną Rogowską. Listę wszystkich wolontariuszy, którzy zbierali żywność opublikujemy z podsumowaniem akcji.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Mundurowi dla Jakuba i Jurka Dzisiaj wspieramy festyn, z którego dochód przekazany zostanie na zakup dwóch materacy rehabilitacyjnych i podnośnika dla Jakuba Wieczorka i Jurka Chachlowskiego. Chłopcy mają ciężkie zaburzenia rozwoju i głębokie upośledzenie ruchowe. Impreza rozpoczyna się godz. 9.30 na stadionie miejskim. W naszym stoisku będzie można rozegrać partię szachów z p. Mirosławem Kopowskim (Mistrzem Polski Nauczycieli) lub zagrać w "kółko i krzyżyk" z p. Danielem Wojniakiem. Akcję wspiera także wolontariat LO pod opieką p. Ireny Rogowskiej i Iwony Wojniak.

napisał(a): Jarosław Strześniewski czytaj całość... |

Zauważ mnie 2011 14 lutego to nie tylko popularne Walentynki, ale także dzień osób dotkniętych trudną chorobą - padaczką. Szkolne Koło Wolontariatu LO w Sławnie po raz drugi wspiera akcję "Zauważ mnie" Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę. W tym roku jest to marsz Nordic Walking, który swój start miał dzisiaj rano z Placu Kardynała Wyszyńskiego, a zakończy się 26 lutego 2011 r. w Warszawie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych. Zobaczcie zdjęcia.
Wolontariuszki LO - Kasia Małaszewicz (kl. 2c), Gabrysia Więckowska (kl. 2a), Paulina Zajączkowska (kl. 2c) - od godz. 7.30 kwestowały na rzecz stowarzyszenia i rozdawały przechodniom specjalne "walentynki"- informację jak należy zachować się w sytuacji, kiedy chory dostaje napadu padaczkowego.

napisał(a): Jarosław Strześniewski czytaj całość... |

Elżbieta Bronowicka - Stawicka, inicjatorka powstania stowarzyszenia,  laureatka Gryfa Sławieńskiego Katarzyna Surówka (kl. 1c): 24 listopada 2010 r. odbył się Dzień Otwarty Stowarzyszenia "Akson". Imprezę pomogli zorganizować członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole. Naszym zadaniem było oprowadzanie szkolnych grup wycieczkowych po terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Byliśmy przewodnikami uczniów wszystkich sławieńskich szkół i razem z nimi odwiedziliśmy pracownie: krawiecką, plastyczną, witrażu, komputerową, gospodarstwa domowego, muzyczną i stolarską. Jednak największym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się stół ze smakołykami, który także przygotowali wolontariusze LO w Sławnie. Szkolne Koło Wolontariatu działa pod opieką pań: Ireny Rogowskiej i Iwony Wojniak.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Wolontariusze LO 29 maja 2009 r. wolontariusze LO wsparli Piknik Integracyjny zorganizowany przez sławieński oddział Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę. Nasi uczniowie prowadzili loterię fantową, rozdawali ciasta, napoje, prowadzili bufet, pracowali przy budowaniu piknikowego "miasteczka", czuwali także nad przebiegiem konkursów (kulinarnego, plastycznego i sportowego). O wydarzeniu mówią, że było dla nich ważne, poznali potrzebę integracji sprawnych z niepełnosprawnymi. Szczególnie inspirujące okazały się występy niepełnosprawnych pieśniarzy: Romana Roczenia i Marka Siwka. Finalistów "Szansy na sukces" 500 uczestników pikniku słuchało z zapartym tchem, a słowo "niepełnosprawny" straciło swoje pierwotne znaczenie.
Przypominamy, że Szkolny Klub Wolontariatu prowadzą panie: Irena Rogowska i Iwona Wojniak. Wszystkim zaangażowanym w realizację imprezy sławieńskiego PSLCnP serdecznie gratulujemy (nazwiska publikujemy niżej). Zdjęcia w galerii.

napisał(a): Jarosław Strześniewski czytaj całość... |

Powiększ zdjęcie - Wolontariusze LO W piątek i sobotę (26, 27.09) uczniowie naszej szkoły, wolontariusze współpracujący z Polskim Stowarzyszeniem Ludzi Cierpiących na Padaczkę prowadzili zbiórkę żywności w sławieńskich sklepach. Gratulujemy tym, którzy postanowili poświęcić swój wolny czas dobrej sprawie i wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Wolontariat działa w naszej szkole pod opieką p. Ireny Rogowskiej i p. Iwony Wojniak.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

powiększ obrazek Kolejna akcja szkolnego wolontariatu. Podczas piątkowej imprezy pt. "Zajączkowe granie" zorganizowali bufet, z którego zysk będzie przekazany do Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie oraz Domu Dziecka w Darłowie. W zdarzenie zaangażowali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły: Ola Krysik (kl. 1a), Paulina Woźniak (kl. 1a), prof.: Irena Rogowska, Iwona Wojniak, Mirosław Kopowski, Daniel Wojniak. Ponieważ nie sprzedano wszystkich produktów, stąd będzie można kupić np. słodycze i napoje w poniedziałek, w gabinecie nr 16 na każdej przerwie. Zapraszamy!

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

powiększ zdjęcie Spektaklem "Pokażę Ci świat" Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę-Oddział Okręgowy w Sławnie zakończyło realizację projektu "Motyle w dolinie tęczy" finansowanego przez Fundację PZU. Premiera odbyła się 1 lutego 2008 r. w naszej szkole. W spektaklu występują dzieci, młodzież oraz wolontariusze z I LO pod opieką Ireny Rogowskiej i Iwony Wojniak, których przygotowali: Piotr Adamczyk (warsztaty muzyczne), Justyna Cichosz i Gracjan Konstantynowicz (warsztaty taneczne) i Jarosław Strześniewski (warsztaty teatralne).
Zdarzenie uświetnili swoją obecnością znakomici goście - Andrzej Lewandowski (Starosta Sławieński), Robert Stępień (Wicestarosta), Roman Margielewski (Przewodniczący Rady Powiatu), Dominik Margielewski (Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Promocji), Tadeusz Zarębski (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę), członkowie stowarzyszenia oraz mieszkańcy Sławna.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Uczestnicy Gali Wolontoriatu 2007

Dnia 15 XII 2007 nasza reprezentacja Szkolnego Klubu Wolontariatu w składzie: Dominika Użdrzychowska, Konrad Synowiec, Paweł Naglak na czele z opiekunką, panią Iwoną Wojniak wybrała się na Galę Wolontariatu w Słupsku. Planowy wyjazd miał się odbyć o godzinie, 16 aby z zapasem czasu znaleźć się w słupskim Nowym Teatrze, ale po małych problemach technicznych radośni i pełni nadziei na szczęśliwy powrót wyruszyliśmy o godzinie 16.25. Zdążyliśmy na czas. Światowy dzień wolontariatu zaczął się punktualnie o 17.00 konferencją prasową, którą prowadził pan Marek Rogala a udział wzięli: pani Barbara

napisał(a): Jarosław Strześniewski czytaj całość... |

W sklepie Biedronka
W dniach od 30 listopada do 1 grudnia w sławieńskich sklepach wolontariusze z naszej szkoły i członkowie Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę zbierali w ramach akcji "Świąteczna Zbiórka Żywności" dary od klientów sklepów PSS "Społem" i "Biedronka" w postaci artykułów żywnościowych. Dzięki ich zaangażowaniu stowarzyszenie zgromadziło 639,5 kg żywności. Ta wielka kwesta ma pomóc ludziom żyjącym w niedostatku godnie spędzić nadchodzące Święta.
Szkolny Klub Wolontariatu działający w naszym LO pod opieką prof.: Ireny Rogowskiej i Iwony Wojniak po raz drugi brał udział w takiej akcji. Do klubu należą uczniowie z : klasy 2b: Marta Hetflaisz,

napisał(a): Jarosław Strześniewski czytaj całość... |

wolontariuszkiW piątek i sobotę (28, 29.09) uczniowie naszej szkoły, wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddziału Okręgowego w Sławnie, razem z dorosłymi członkami stowarzyszenia prowadzili zbiórkę żywności w sławieńskich sklepach. Gratulujemy tym, którzy postanowili poświęcić swój wolny czas dobrej sprawie i wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Wolontariusze LO: Marta Hetflaisz, Lila Szokalska, Agnieszka Błaszczyk, Edyta Superson, Justyna Machelska, Dariusz Bartoszek, Elżbieta Dyjasek, Karolina Dolik, Monika Karpińska, Małgorzata Nowakowska, Paulina Kasica, Milena

napisał(a): Jarosław Strześniewski czytaj całość... |
!!!

klik
kliknij i zaloguj się do e-dziennika


KANAŁ FILMOWY LO
!
Akademia Pomorska w Słupsku - kliknij
Politechnika Koszalińska
Filmy LO w serwisie You Tube
klik
Nasza szkoła w encyklopedii
Facebook
Stowarzyszenie Absolwentów LO w Sławnie
SP nr 2 w Sławnie
SP nr 3 w Sławnie
SP w Sławsku
SP w Warszkowie
SP w Jarosławcu
SP w Malechowie
SP w St. Jarosławiu
SP we Wrześnicy
SP w Pieszczu
Kliknij i przeczytaj ofertę
Nasze LO to pierwsza szkoła średnia w Powiecie Sławieńskim uznana przez minister edukacji Katarzynę Hall w za miejsce odkrywania talentów
BIP - kliknij
działy artykułów
działy newsów
© 2001-2014 Zespół Szkół w Sławnie im. J. H. Dąbrowskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Liceumslawno.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Engine powered by jPORTAL 2