Strona główna Redakcja Kontakt
 kliknij  für deutschsprechende Freunde  for English speaking friends
szukaj:
Adres
Jak do nas trafić?
Ogłoszenia
Zarządzenia
Aktualności
DZIENNIK
Szkoła z klasą
Plan lekcji
Dzwonki
Kalendarium
Dni wolne
Matura 2021
Biblioteka
Dokumenty
Podręczniki 2021/2022
Dyrektor
Nauczyciele
Pedagog
Doradca zawodowy
Inni pracownicy
Samorząd
Program Samorządu
Henryczki
Złoty Absolwent
Prezydium
Terminarz zebrań
Regulamin Rady
Konto Rady Rodziców
Ubezpieczenie
Wychowawcy
Ogłoszenia
Samorząd Słuchaczy
Podręczniki 2021/2022
Terminy zjazdów
Godziny lekcyjne
Rekordy
Absolwenci
Filmy
Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3
Listy gratulacyjne
userów na stronie: 0
gości na stronie: 3


Deklaracja dostępności cyfrowej

Wspaniali Wśród blisko dwustu wolontariuszy z całej Polski, którzy przyjechali do Kamienia Pomorskiego na finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Wolontariatu "Ośmiu Wspaniałych", było dwóch naszych uczniów: Zuzanna Kurczyk z kl. 1a i Mateusz Nienałtowski z kl. 2b.

- Ośmiu Wspaniałych, którzy potrafią nie koncentrować się na sobie i na swoich sprawach, ale dostrzegać obok siebie człowieka potrzebującego - tak się to zaczyna. Gdy się realizuje pasję, to wiecie dobrze, że są nie tylko jasne, piękne chwile. W życiu zawsze jest dużo smutku, dużo pracy i trudności. Są i te momenty radości - mówiła do młodzieży Joanna Fabisiak, prezes Fundacji "Świat na Tak", poseł na Sejm RP. - Jesteście wspaniali, udowodniliście to swoimi działaniami i życzę wam, by stało się to waszą postawą życiową.

Tutaj można przeczytać charakterystykę sławieńskich wspaniałych, także naszych licealistów.

Patronami imprezy byli: arcybiskup Diecezji szczecińsko - kamieńskiej biskup Andrzej Dzięga, Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, a także rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Włodzimierz Kiernożycki.
[Wiadomość za tekstem Marzeny Domaradzkiej - 24kurier.pl]

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Zobacz więcej zdjęć

10 maja 2014 r. w Żukowie odbył się festyn charytatywny na rzecz Kingi Myziak (naszej uczennicy z kl. 1a) i Małgorzaty Siudy. Celem imprezy było zebranie środków finansowych potrzebnych w długim procesie leczenia i rehabilitacji. Byliśmy tam. Klasa 2b pokazała "Sceny z Wesela" wg Stanisława Wyspiańskiego, a w części artystycznej imprezy wystąpiły także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, zespół taneczny "Gracja" ze SP1 oraz dzieci z Szkoły tańca "Magnetica". Poza tym przedstawiciele kl. 2a wręczyli organizatorom płytę z nagraniem spektaklu "Nietykalny". Szczytny cel, znakomita organizacja, udana loteria fantowa, pyszne ciasta - wszystko to sprawiło, że festyn udał się znakomicie.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

!

12 stycznia odbył się 22. Finał WOŚP. Nasi wolontariusze, jak co roku, mimo niesprzyjającej pogody też wzięli udział w kwestowaniu, aby wesprzeć działania fundacji. Cieszy fakt, że są w naszej małej społeczności uczniowie, którzy mają "otwarte serca" i czują potrzebę pomagania innym. Dlatego też serdecznie dziękujemy za zaangażowanie następującym wolontariuszom: Laurze Jędrzejczyk, Weronice Małgorzewicz, Natalii Nowak (brawo gimnazjalistki!), Zuzannie Kurczyk, Kindze Kurpiel, Kindze Myziak, Patrycji Romanowskiej, Laurze Smolarczuk, Alicji Szokalskiej, Patrycji Świstek, Klaudii Sochackiej, Annie Tworek, Aleksandrze Suchanowskiej, Natalii Radzkiej, Karolinie Bińczyk, Alicji Mikszy, Paulinie Kurpiel, Marii Kiełdanowicz i Natalii Feńczak. (Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu i koordynatorem pracy wolontariuszy WOŚP jest p. Irena Rogowska - przyp. red.). Zdjęcie, które zamieściliśmy pochodzi z internetowej strony Dziennika Bałtyckiego i przedstawia pracę sztabu WOŚP w Sławnie.
Irena Rogowska

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

!

W dniach 29 i 30 listopada wolontariusze z naszej szkoły współpracujący ze sławieńskim oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę prowadzili zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem". Akcja odbywała się w sławieńskich sklepach, a wzięli w niej udział następujący wolontariusze: Andrusieczko Martyna, Buczkowska Emilia, Feńczak Natalia, Kmieciak Patrycja, Krawiecka Paulina, Kurczyk Zuzanna, Linkowska Klaudia, Myziak Kinga, Nienałtowski Mateusz, Noga Aleksandra, Owczarek Natalia, Pasternacka Iwona, Poborska Natalia, Pytliczek Sylwia, Radzka Natalia, Sławska Marlena, Sochacka Klaudia, Śpiewak Marta, Świstek Patrycja, Wiśniewska Zuzanna, Wygaś Andrzej, Zep Anita.
Wszystkim wolontariuszom dziękuję za poświęcony czas i chęć działania na rzecz innych osób. Cudownie jest mieć świadomość, że w dzisiejszym świecie relatywnych wartości empatia i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka ma dla naszych wolontariuszy znaczenie.
Irena Rogowska - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

w

13 kwietnia 2013 r. o godz. 16:00 w Sławieńskim Domu Kultury odbył się "Koncert serc dla Piotrka". Uczennice naszej szkoły upiekły ciasta, które były sprzedawane podczas całej uroczystości. Były to: Adrianna Nowak, Anna Tworek, Patrycja Szymacha, Michalina Kowalska, Justyna Rokita. W tygodniu poprzedzającym koncert uczniowie liceum zbierali pieniądze na rehabilitację Piotra Świstacza. Zebraliśmy 215,62 zł. Natomiast chłopcy z klasy II b -Igor Kowalski i Michał Sławiński witali gości uczestniczących w koncercie i również zbierali pieniądze. Ostateczna kwota z koncertu: 9313 zł. Wszystkim zaangażowanym w pomoc Piotrowi serdecznie dziękujemy. Dobrowolnych wpłat można dokonać na konto: Fundacja Hearts Worldwide "Na stabilizację i rehabilitację Piotra Świstacza" Sierakowo Sławieńskie 19. Nr rachunku : 39 1020 4681 0000 1602 0053 1574.
Irena Rogowska i Iwona Wojniak, opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

kliknij i zobacz więcej zdjęć

W niedzielę odbył się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcję od samego początku wspiera Szkolne Koło Wolontariatu przy sławieńskim liceum. Nasi wolontariusze skutecznie kwestowali na ulicach, a w sztabie pracowała pani Małgorzata Kulczycka- Izdebska. Symbolem zaangażowania społeczności liceum jest udział w kweście p. Iwony Wojniak, która uczestniczy w akcji od początku i zawsze zbiera najwięcej pieniędzy do puszki. W tym roku wraz z córkami zebrała w Sławnie 1340 zł! Nikt tej kwoty nie przebił. Brawo licealni wolontariusze! Pokazaliście, że dobro innych ludzi to dla Was nie puste litery, ale konkretna treść. I to jest wartość, którą nijak zmierzyć nie można.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Wolontariusze LO

28 i 29 września 2012 wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności "Podziel się posiłkiem". Wraz ze Stowarzyszeniem Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Sławnie zebrali 1 tonę 25 kg produktów, które zostaną rozdane potrzebującym rodzinom ze Sławna. Uczniowie LO kwestowali w sklepach LUX, Biedronka, Tesco, Intermarche.
Lista wolontariuszy zaangażowanych w akcję: Paulina Kornecka, Marta Śpiewak, Karolina Orzechowska, Magdalena Frankowska, Alicja Niewiadomska, Aleksandra Kachel, Martyna Andrusieczko, Dominik Sowiński, Adrianna Nowak, Natalia Radzka, Emilia Stanisławska, Zuzanna Wiśniewska, Natalia Poborska, Anita Zep.
Iwona Wojniak

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
!!!

klik
kliknij i zaloguj się do e-dziennika


KANAŁ FILMOWY LO
!
Akademia Pomorska w Słupsku - kliknij
Politechnika Koszalińska
Filmy LO w serwisie You Tube
klik
Nasza szkoła w encyklopedii
Facebook
Stowarzyszenie Absolwentów LO w Sławnie
SP nr 2 w Sławnie
SP nr 3 w Sławnie
SP w Sławsku
SP w Warszkowie
SP w Jarosławcu
SP w Malechowie
SP w St. Jarosławiu
SP we Wrześnicy
SP w Pieszczu
Kliknij i przeczytaj ofertę
Nasze LO to pierwsza szkoła średnia w Powiecie Sławieńskim uznana przez minister edukacji Katarzynę Hall w za miejsce odkrywania talentów
BIP - kliknij
działy artykułów
działy newsów
© 2001-2014 Zespół Szkół w Sławnie im. J. H. Dąbrowskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Liceumslawno.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Engine powered by jPORTAL 2