Rozmiar: 21580 bajtów Marzec to czas, w którym uczelnie wyższe promują swoje kierunki organizując targi. 20 marca dziewięćdziesięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Targach Akademia 2007 w Gdańsku. W tym roku wśród 75 stoisk informacyjnych znalazły się stoiska 40 szkół wyższych z całej Polski, stoiska wydziałów i innych jednostek Uniwersytetu Gdańskiego, stoiska szkół językowych, szkół policealnych, organizatorów kursów, firm szkoleniowych, wydawnictw. Ciekawym wydarzeniem było spotkanie z Tomaszem Lisem (dziennikarzem Polsatu, felietonistą), które odbyło się w audytorium Wydziału Prawa i Administracji. Kulisy dziennikarstwa politycznego i wielkiej polityki

zainteresowały wielu, studenci i uczestnicy targów szczelnie wypełnili największą salę wykładową UG, a Tomasz Lis potrafił barwnie i ciekawie opowiadać, prowokując publiczność do dyskusji. Pobyt w Gdańsku zakończył seans filmowy. "Duchy Goi", film Milosa Formana dopełnił akademicki dzień sławieńskich licealistów.

Uczestnicy wycieczki o targach powiedzieli:
Lila Szokalska (kl. 1b): Targi były dla mnie nie tylko niesamowitym przeżyciem. Dzięki nim mogłam poszerzyć swoją wiedzę na temat kierunków studiów. Poznałam przedstawicieli uczelni, którzy z wielkim entuzjazmem zapraszali do stoisk. Rozdawali nam ulotki, gazety, mieliśmy możliwość wzięcia udziału w konkursach, porozmawiania ze studentami. Oprócz tego w ramach targów można było pójść na wykład i poczuć się jak prawdziwy student, mimo że na nas jeszcze czas. Jestem zadowolona z wyjazdu i uważam, ze dzięki nim możemy lepiej projektować naszą przyszłość.
Piotr Sielecki (kl. 3a): Targi Edukacyjne to świetna sprawa! Każdy, nawet najbardziej niezdecydowany osobnik, może wybrać uczelnię swoich marzeń. Dzięki możliwości prezentacji, każda uczelnia może się bardzo dobrze zareklamować i pokazać co posiada.

Fot. Piotr Sielecki

Rozmiar: 43208 bajtów