Rozmiar: 19351 bajtów

Dominix: 20 października odbył się Pierwszy Sławieński Rajd Jesienny po Górze Chełmskiej z udziałem uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz grupy młodzieży z OSiR. O godzinie 9.00 zebraliśmy się na placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, aby wyruszyć w drogę na Górę Chełmską. Podczas podróży każdy otrzymał

pamiątkowy znaczek. Po dotarciu na miejsce wyruszyliśmy wraz z opiekunami piękną drogą do Sanktuarium Maryjnego, gdzie przedstawiono nam historię kościoła. Każdy mógł wpisać się do pamiątkowej księgi i zrobić fotografie. Po przerwie ruszyliśmy w drogę. Zaczęło się wspaniale, wszyscy z uśmiechami na twarzach podążali za prowadzącym. Jednak po około kilometrze zaczęły się narzekania, ponieważ trasa wiodła przez wysokie, śliskie pagórki, na których większość zaliczyła pierwszą wywrotkę. W błocie szliśmy więc po górach i dolinach, dostając coraz większej zadyszki, prosząc pana przewodnika o postój. Zlitował się nad nami dopiero po około 4 kilometrach. Podczas marszu na jednym ze wzniesień mogliśmy zauważyć Morze Bałtyckie oraz jezioro Jamno. Cała trasa, którą przebyliśmy wynosiła około 12 km. Zmęczeni, ale szczęśliwi zbiegliśmy z ostatniego wzniesienia wprost do autokaru, który zawiózł nas na małą ucztę. Każdy mógł odpocząć, ogrzać się przy ognisku, napić herbaty bądź kawy i posilić się kiełbaską. Dla większości nie był to pierwszy rajd na którym, pomimo złej aury, świetnie wszyscy bawili się. Zapraszamy wszystkich do udziału w następnych rajdach. [red.: prof. Daniel Wojniak dziękuje mamie Dominiki za pyszne pączki].